Sanremo Junior

Medzinárodný detský spevácky festival za sprievodu živého orchestra pre sólistov vo veku 6-15 rokov (pop, rock, jazz, folk, classical). Jedna z najprestížnejších medzinárodných detských súťaží pre spevákov a speváčky vo veku 6-15 rokov, ktorí vystúpia s vybranou piesňou za sprievodu živého 39 členného orchestra a stretnú sa so spevákmi z ďalších krajín.
Usporiadateľom Sanremo Junior je spoločnosť Kismet, ktorá je už dobre známa po celom svete prostredníctvom GEF - the World Creativity Festival in Schools. Kismet v roku 2017 organizovala ôsmy ročník tejto medzinárodnej speváckej súťaže pre sólistov, ktorá dáva dôraz na šírenie hudby a spevu medzi mladými jednotlivcami a snaží sa im dať možnosť okúsiť hudbu s odborníkmi v medzinárodnom a multietnickom prostredí. Už to, že speváci vystúpia so živým orchestrom, je na svete takmer unikát. Grand finále sa každoročne koná v svetoznámom divadle Ariston v talianskom meste Sanremo. Tento rok sa Grand finále konalo v termíne 1. 5. - 7. 5. 2017.
www.sanremojunior.it.
V roku 2016 sa prvýkrát zúčastnila aj česká republika a reprezentovala ju veľmi talentovaná 11ročná Kristína Petráková, ktorá získala špeciálne ocenenie komisie za svoj výkon.

V roku 2017 reprezentovala ČR Nela Ducháčová (11 rokov), ktorá sa vo svojej kategórii umiestnila na 2. mieste.

Za SR reprezentovala Adriana Habrdová (13 rokov).


Sanremo Junior 2017/2018
Od apríla 2017 sme vyhlásili konkurzy pre Českú republiku aj Slovensko na rok 2017/2018.

Sólisti tu budú mať šancu v jednotlivých kolách zabojovať o účasť v národnom finále, ktoré sa uskutoční za sprievodu Bon Art Pops Orchestra v divadle Hybernia dňa 21.2.2018. Bon Art Pops Orchestra, ktorý je zložený výlučne zo žien, už v minulosti na koncertoch sprevádzal také hviezdy, ako sú Miro Žbirka, Chinaski, David Koller, Marek Ztracený, Michal Hrůza, Janek Ledecký, Dan McCafferty (Nazareth), Jaroslav Svěcený, Michaela Gemrotová, Radim Schwab a mnoho ďalších.

Z ČR postúpi do národného finále 10 sólistov a zo SR 5 sólistov, ktorí si prejdú intenzívnou prípravou k finálovému galavečeru, a preukážu umenie nielen skvelého spevu, ale aj spoluprácu s orchestrom, dirigentom a umenie vystupovať na veľkom pódiu.

Z národného finále potom bude odbornou porotou vybraný jeden finalista z Českej republiky a jeden zo Slovenskej republiky.

Títo dvaja finalisti získajú nadstavbový intenzívny kurz spoločnosti Bon Art Music, SE, kde prejdú prípravou pre budúce osobnosti umeleckej scény, nech už by to bol spevák alebo muzikálová hviezda. Zúčastnia sa skúšok so živým orchestrom, nahrávanie v štúdiu, prípravy choreografie, lekcie komunikácie nielen s médiami a následne prežijú týždeň v kúpeľnom meste Sanremo, kde sa stretnú s finalistami z ostatných krajín.